Studia podyplomowe z architektury wnętrz

Coraz większa liczba osób po ukończeniu licencjackich lub magisterskich studiów na kierunku architektura wnętrz decyduje się na studia podyplomowe w tej dziedzinie. Jak się okazuje, takie studia mogą stanowić znakomity punkt wyjścia dla wszystkich tych, którzy chcieliby nieco więcej dowiedzieć się o pracy dekoratora, stylisty lub aranżera.

Studia podyplomowe z architektury wnętrz nie tylko pomagają rozszerzyć praktyczne umiejętności projektowe. W trakcie takich studiów można nabyć również wiedzę humanistyczną z zakresu materiałoznawstwa czy historii architektury wnętrz, a także poznać proces zakładania własnego biura projektowego.

Studia podyplomowe z projektowania wnętrz polecane są wszystkim tym absolwentom, którzy chcą rozwijać swoje dotychczasowe zainteresowania i pogłębiać wiedzę z zakresu aranżowania pomieszczeń. Celem studiów jest przede wszystkim przekazywanie wiedzy oraz umiejętności, które są niezbędne do pracy w zawodzie architekta wnętrza. Studia kształcą więc osoby, które po nabyciu odpowiednich kwalifikacji będą mogły zajmować się profesjonalnym aranżowaniem wnętrz mieszkalnych czy biurowych.

Ponadto w czasie studiów podyplomowych z architektury wnętrz można poznać rozmaite wyzwania projektowe, nauczyć się opracowywać projekty realizacyjne razem z dokumentacją techniczną, zapoznać się z zasadami kontroli poprzez nadzór nad poszczególnymi fazami realizacji projektu oraz dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat innowacyjnych rozwiązań projektowych.

Adresatami studiów podyplomowych są przede wszystkim osoby, które zawodowo pragną zajmować się wyposażaniem i aranżowaniem wnętrz. Studia z architektury wnętrz można też polecić wszystkim tym, którzy zainteresowani są współczesnym wzornictwem oraz projektowaniem przy pomocy nowoczesnych programów komputerowych.

W programie studiów podyplomowych z projektowania wnętrz znajdują się między innymi przedmioty związane z ergonomią, kolorem i przestrzenią oraz technikami stosowanymi w aranżowaniu wnętrz. Szczególnie ważne są także zajęcia warsztatowe z projektowania, które uczą rozpoznawania potrzeb klientów i używania odpowiednich metod kształtowania pomieszczenia.

By zostać przyjętym na studia podyplomowe z architektury wnętrz należy złożyć komplet dokumentów na uczelni prowadzącej rekrutację na taki kierunek studiów. Wiele placówek wymaga też przedstawienia dotychczasowych samodzielnie wykonanych prac z zakresu projektowania.